Administracja

kontakt z administracją
Q
mail: wszechmocnyq@gmail.com
gg: 61602561
administrator
założycielka bloga, fabuła, kanon, sprawy techniczne

Vacat
mail: ---
gg: ---
administrator / moderator
poszukiwany współadministor do pomocy w sprawach organizacyjnych oraz moderator (lub moderatorzy) do ogarniania zaproszeń i rezerwacji na blogu
Chętni proszeni o kontakt (gg lub mail)

Skipper & Baskervillka
administracja pomocnicza
duchowe wsparcie, pomoc techniczna i organizacyjna

2 komentarze:

 1. Chciałabym poprosić o dodanie dwóch wolnych postaci:
  Dane postaci: Saturn
  Mitologia: mitologia grecka/rzymska
  Strona konfliktu: neutralność
  Opis: Bóg rolnictwa, zasiewów i czasu. Po strąceniu z tronu przez swoich synów i wygnaniu, znalazł schronienie w Italii u Janusa. Za gościnę odwdzięczył się ofiarując mu dar patrzenia w przeszłość i przyszłość. Wspólnie wprowadzili Lacjum w złotą erę, nadawali prawa, a Saturn nauczył tamtejszą ludność uprawy roli. Jego świętem były Saturnalia, trwające tydzień, od 17 do 23 grudnia. Na długo po upadku Rzymu razem z Janusem zaangażował się w Zjednoczenie Włoch. Do Ameryki przybył dopiero po jego zakończeniu w 1871 roku, posługując się nazwiskiem Seminatore. Początkowo włóczył się po Ameryce w poszukiwaniu zajęcia, później pracował jako zegarmistrz, obecnie powraca do korzeni i zajmuje się uprawą roli w Oregonie.
  Wariat, ale w gruncie rzeczy całkiem dobry przyjaciel, od wieków posiadający jednak zdecydowany problem z chęcią rządzenia wszystkim i wszystkimi. Z tego też powodu, choć sympatyzuje ze starymi bogami, nie przyłączył się do Odyna i przynajmniej na razie nie ma tego w planach. Tymczasem unika swoich dzieci jak ognia, organizuje spotkania rzymskich bogów (rzecz jasna pomijając kilka imion) w czasie swojego święta i od czasu do czasu widuje się z Janusem, żeby powspominać dobre stare czasy.
  Powiązania:
  Ops — żona
  Ceres, Junona, Westa, Jowisz, Neptun, Pluton — dzieci
  Janus — stary przyjaciel
  Wizerunek: proponowany Robert de Niro | https://mr.comingsoon.it/imgdb/foto/27690.jpg
  Więcej informacji/kontakt: pod kartą Janusa

  Dane postaci: Juturna
  Mitologia: mitologia rzymska
  Strona konfliktu: neutralność
  Opis: Bogini źródeł, kiedyś opiekunka wód Lacjum. Była nimfą, którą Jowisz przemienił w boginię. Odrzuciła jednak jego zaloty, została żoną Janusa i urodziła mu syna, Fonsa, który podobnie jak matka był bogiem źródeł. Jej święto, Iuturnalia, przypadało na 11 stycznia. Do Ameryki przybyła dwa lata po mężu, w 1873 roku, razem z synem. Najpierw podjęła się kilku drobnych zawodów, później zajęła na stałe hydrologią i do tej pory pracuje głównie nad ekspertyzami i pomiarami.
  Zaradna i bardzo zorganizowana kobieta, posiadająca jednak temperament i czasem nieco zbyt szybko tracąca cierpliwość. Trudno powiedzieć, czy po upływie niemal trzech tysiącleci przyzwyczaiła się do umiejętności męża i całej masy spraw, którymi się z nią nie dzieli, ale już dawno przestała robić mu z tego powodu wyrzuty.
  Powiązania:
  Janus — mąż
  Fons — syn
  Wizerunek: proponowany Cristiana Capotondi | http://www.spettacolomania.it/wp-content/uploads/2015/04/4687.jpg
  Więcej informacji/kontakt: pod kartą Janusa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już dodaję! :)
   (i przy okazji zachwycam się Saturnem - cudowny jest)

   Usuń

Szablon wykonany przez drama queen. Obsługiwane przez usługę Blogger.