Administracja

kontakt z administracją
Skipper
skiperowa@gmail.com
gg: 48404604
administrator
kanon, starzy i rdzenni bogowie

drama queen
nightear8@gmail.com
administrator
nowi bogowie, pomoc HTML i CSS

Q
wszechmocnyq@gmail.com
moderator

11 komentarzy:

 1. Poproszę o rezerwację Laury Moon. Nie ma to jak prowadzić żywego, wkurwionego trupa. <3 Wizerunek Emily Browning. <33

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już wklepuję rezerwację, tylko przypominam, że kanony są do sprawdzenia przed publikacją. :D

   Usuń
 2. A ja mam kilka pytań :)

  1. Czy byłaby możliwość stworzenia postaci Wooda z serialu w połączeniu z Olloudiosem? Jest to bardzo, bardzo stare (zapomniane) bóstwo druidów zwane po prostu Wielkim Drzewem. (Co pokrywałoby się z tym co serial mówił o Woodzie).
  2. Czy potrójne boginie - jak Morrigan - trzeba tworzyć jako całość czy istnieje możliwość prowadzenia tylko jednej z nich - np. Machy?
  3. Czy epizodyczne postacie kanoniczne (jak Wood, Gwydion czy Morrigan) również podlegają sprawdzeniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już spieszę z odpowiedzią. :)

   1. Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. ;)

   2. Morrigan zarówno jako całość, jak i "pojedynczo". Dlatego wolałybyśmy, aby występowała jako potrójna bogini. W niektórych sytuacjach mogłaby występować pojedyncza, wybrana jej część, w innych - trzy na raz. Podsumowując, wolimy jej nie rozbijać.

   3. To zależy od tego, jak bardzo kanon kreuje historię danego bohatera - i zależy też od tego, czy autor chce się wzorować na kanonie czy nie. Te obowiązkowe postacie kanoniczne są w zakładce, pozostałe zostawiłyśmy do luźnej interpretacji.
   Z podanej trójki sprawdzeniu podlegałby tylko Wood, ponieważ miał zdecydowanie szerzej wykreowaną historię niż pozostałe - zmienił się, ożenił się z nową boginią, pracował jako agent specjalny.

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo za odpowiedź. :)
   W takim razie zastanowię się jeszcze nad postacią Wooda i w razie czego dam znać.

   Co do pytania numer dwa to w takim razie, jeśli Nuada był mężem Machy (jedna z Morrigan), ojcem Nemain (druga z Morrigan) i pradziadkiem Badb (trzecia z Morrigan) jak i samej potrójnej Morrigan - to mam w historii postaci uwzględnić je pojedynczo czy wszystkie jako Morrigan? :D
   (Boże jak to strasznie bełkotliwie brzmi...)

   Usuń
  3. Jesteśmy do usług. :)

   Co do pytania... W historii czy powiązaniach Twojej postaci jak najbardziej możesz rozbijać te postacie na trzy różne, nie ma problemu. Jedynie gdybyś chciała dodać później Morrigan do poszukiwanych lub wolnych postaci to wówczas jako potrójną Morrigan.
   Mam nadzieję, że brzmi to jasno. :)

   Usuń
  4. Wszystko jak najbardziej jasne. Dziękuję bardzo za pomoc! :)

   Usuń
 3. Brak znajomości książek i filmów nasunęła mi na myśl kilka pytań. W zakładkach brak na nich odpowiedzi, więc zadam je poniżej. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. Co w przypadku tworzenia postaci nowego boga, który nie ma nigdzie określonych żadnych mocy(np. sytuacja przy personifikacji mangi)?
  2. Skąd bogowie (szczególnie młodzi) wiedzą, że nimi są?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, już staram się odpowiedzieć. :)

   1. Nowi bogowie są personifikacją zjawisk społecznych i postępu technologicznego. Przez te dwa określenia rozumiemy sytuacje, którym ludzie - świadomie lub nie - podporządkują sobie życie. Na przykład ludzie nie mogą obyć się bez prądu, Internetu czy telefonu, gdy zabraknie któregoś z nich, nie wiedzą co ze sobą zrobić. Za to jeśli chodzi o zjawiska społeczne, to są to ogólnie wyznawane wartości przez większość. I tak jak na przykład wyróżniłyśmy różne style życia - fit ze względu na ogólny szał na szczupłą sylwetkę i potrzebę wysiłku fizycznego, be yourself ze względu na to, iż, w przeciwieństwie do poprzedniego stylu, osoby głośno i wszędzie wyrażają, że należy siebie zaakceptować. Można też tutaj wrzucić wszystkie te wartości, które aktualnie są jakby modne.
   Jeśli chodzi o mangi - dałyśmy w zakładce propozycję ogólną, kultury azjatyckiej. Można to ewentualnie jeszcze rozbić na zamiłowanie do mang, zamiłowanie do samej kultury czy kuchni, ale lepiej by było, aby nie powstała personifikacja konkretnej mangi. O ile w przypadku ogółu muzyki można ją jeszcze rozbić na gatunki, bo niektórym z nich podlegają konkretne style życia czy subkultury, o tyle z mangą jest podobnie jak z telewizją - jest bardzo duża oferta, ale nie ma sensu rozdrabniać tego na czynniki pierwsze, bo to nic nie wnosi.
   Bóstwo musi czerpać skądś siłę - nowi bogowie czerpią swoją siłę i bogactwo z zainteresowania ludzi. Im więcej "wyznawców", tym lepiej. Mam nadzieję, że odrobinę rozjaśniłam sprawę. :)

   2. Mam wrażenie, że przez to pytanie widzisz bogów przez pryzmat człowieka. To trudne do pokonania i sama momentami mam z tym problemy, ale trzeba po prostu przyjąć, że religie z góry zakładają, iż ludzie nie są w stanie zrozumieć niektórych rzeczy (tak jak według chrześcijan Bóg jest wszechwiedzący i wszystko, co robi, jest dobre, nawet jeśli im się wydaje inaczej).
   A więc bogowie po prostu wiedzą. Niektórzy rodzą się normalnie z bogów, inni powstają przez jakieś przypadki (np. Afrodyta z piany morskiej), inni są od samego początku świata, jeszcze inni są starsi niż świat. A więc boskie istoty posiadają tą wiedzę i są pewni tego, kim są. Jest to szalenie ważne, bo właśnie dzięki temu są w stanie żyć. Jeśli bóg pokoju zacząłby wplątywać się w wojnę, bóg seksu przestał współżyć, a bogini dziewica założyłaby rodzinę, unicestwiliby i zabiliby się już na samym wstępie. Więc odkąd tylko potrafią myśleć - wiedzą o swoich mocach i znają swoje przeznaczenie. Zarówno starzy, jak i nowi. :)

   Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam sprawę. :)

   Usuń
 4. Proszę o wydłużenie czasu na napisanie karty Gabriela o kilka dni (w czwartek lub piątek powinna być już na głównej)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przedłużam o tydzień - na wszelki wypadek. ;)

   Usuń