Regulamin

Przed dołączeniem do bloga, prosimy dokładnie zapoznać się z treścią Regulaminu oraz z zakładką Dla Autorów. Pomoże to lepiej przemyśleć swoją decyzję, odpowie na wiele potencjalnych pytań i rozwieje ewentualne wątpliwości. W razie potrzeby - zachęcamy do kontaktu z Administracją.

Wstęp
Fabuła bloga oparta jest o powieść Neila Gaimana „Amerykańscy bogowie” (i opowiadania z tego uniwersum) oraz serial „American Gods”. Znajomość tych tytułów nie jest konieczna, gdyż blog prowadzony jest wedle akcji kreowanej na blogu przez autorów, czerpiąc jedynie inspirację ze wspomnianych dzieł.

1. Ogólne
1. Akcja bloga rozgrywa się w czasach współczesnych, na terenie Ameryki Północnej. Blog ma charakter podróżniczy, a akcja może rozgrywać się w dowolnym mieście lub miejscu. Serdecznie zachęcamy do dodawania własnych miejsc akcji (miast, miejsc spotkań, zakładów pracy itp.). Więcej informacji na ten temat znajduje się w zakładce Miejsca.

2. Zgłoszenia i rezerwacje przyjmowane są w zakładce Zapisy. Od momentu wysłania zaproszenia dajemy autorowi równo 14 dni na opublikowanie karty postaci. W razie, gdy autor nie będzie w stanie napisać karty przez dwa tygodnie, a jest pewny, że chce prowadzić zarezerwowaną postać, istnieje możliwość przedłużenia rezerwacji o kolejne dwa tygodnie.

3. Każda nieobecność dłuższa niż dwa tygodnie powinna być zgłoszona administracji w celu przyznania urlopu. Maksymalny czas urlopu wynosi miesiąc, choć istnieje możliwość wydłużenia go na prośbę autora.

4. Aktywność autorów będzie sprawdzana poprzez comiesięczne Listy Obecności trwające tydzień. Po zakończeniu listy przez kolejny tydzień można zgłosić chęć dalszej zabawy na blogu. Osoby, które nie wpiszą się na listę, ani nie odezwą w wyznaczonym terminie zostaną usunięte z grona autorów, podobnie jak wszystkie ich posty.
Uwaga! Osoby usunięte z bloga pragnące odzyskać kopie swoich kart mogą zgłosić się w tym celu do Administracji.

5. Poprzez aktywny udział w życiu bloga rozumiemy również śledzenie Ogłoszeń w ramce na stronie głównej. Pojawiać się w nich będą wszystkie najważniejsze organizacyjne wiadomości, takie jak listy obecności, zmiany w regulaminie (lub innych zakładkach) oraz zabawy.

6. Celem bloga jest zabawa w miłej i przyjaznej atmosferze, dlatego apelujemy o przestrzeganie zasad kultury oraz netykiety. Ewentualne spory pomiędzy autorami prosimy załatwiać prywatnie, a nie na forum bloga. 

2. Mitologiczni Bogowie
1. Niektóre z postaci mitologicznych są postaciami kanonicznymi, a co za tym idzie są odpowiednio oznaczone w zakładkach takich jak spis postaci czy wizerunków.  Istnieje możliwość ich przejęcia w zakładce Poszukiwani.

2. Karty postaci nie podlegają sprawdzaniu. Administracja zastrzega sobie jednak prawo do prośby o wprowadzenie pewnych zmian w KP (np. w przypadku niezgodności postaci z realiami bloga) lub cofnięcia karty do roboczych (jedynie w wypadku wyraźnego naruszenia regulaminu). Istnieje również możliwość sprawdzenia karty na życzenie autora.

3. Możliwe jest również tworzenie postaci z religii, które wciąż mają swoich wyznawców. Jednak w trosce o uczucia religijne autorów zachęcamy by wszelkie nietypowe pomysły związane z postaciami z tak zwanych wielkich religii (takich jak chrześcijaństwo, islam, hinduizm czy buddyzm) przed publikacją  konsultować z Administracją. (Więcej informacji - FAQ)

4. Każdy bóg przybył do Ameryki wraz ze swoimi dawnymi lub aktualnymi wyznawcami. Przybliżone daty przybycia poszczególnych panteonów wyszczególnione są w zakładce Przybycie do Ameryki. Podane tam daty wyznaczają moment, kiedy najwcześniej bóg z danego panteonu mógł przybyć do Ameryki.

5. Mitologiczni bogowie mogli brać udział w wydarzeniach znanych nam z kart historii, o ile nie będzie to zmieniało biegu wydarzeń historycznych.

3. Karta Postaci
1. Przed przystąpieniem do tworzenia karty postaci prosimy o zapoznanie się z podstronami zawartymi w zakładce Dla Autorów, które mają na celu ułatwić odnalezienie się w realiach.

2. Każdy autor może prowadzić więcej niż jedną postać. Nie nakładamy pod tym względem limitów - jedynym warunkiem jest aktywność i nie zaniedbywanie żadnej z prowadzonych postaci. Aby uniknąć jednak sztucznego tłumu, administracja może odmówić autorowi stworzenia kolejnej postaci, jeśli autor jest nieaktywny i/lub nie prowadzi żadnych wątków.

3. Na blogu nie funkcjonuje żaden wzór karty postaci. Apelujemy jednak o przejrzystość i estetykę oraz nie ingerowanie zbytnio w kolorystykę szablonu.

4. Używane w kartach postaci zdjęcia powinny przedstawiać osoby realne. Sugerujemy również, aby rezerwować wcześniej wybrany wizerunek, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień na tym tle.

5. Na przestrzeni lat bogowie posługiwali się wieloma fałszywymi danymi osobowymi, dlatego nie wymagamy przypisywania jednego imienia i nazwiska do danego boga. Co więcej – w linkach widoczne będą oryginalne imiona bóstw, czyli dla przykładu: Isztar, Horus, Telewizja, Motoryzacja

6. W karcie postaci powinny znaleźć się takie elementy jak: zdjęcie, mitologiczne imię, strona konfliktu (czy opowiadają się za nowymi czy starymi bogami lub czy wolą zachować neutralność), oraz miejsce aktualnego zamieszkania/pobytu. Mile widziane będą również takie informacje jak: ewentualny zawód, opis charakteru czy historii.

7. Wszystkie posty oraz karta postaci powinny być etykietowane mitologicznym imieniem postaci lub (w wypadku nowych bogów) nazwą tego co uosabiają (np. Telewizja, Internet itp.). Dodatkowo: karty postaci etykietowane są [KP], opowiadania – [opowiadanie], natomiast wszystkie zakładki zawierające dodatkowe informacje o postaci – [dodatkowe], a data ich publikacji powinna być przestawiona na rok 2015 lub wcześniejszy. Prosimy o nie dodawanie swoich nicków do etykiet!

4. Inne
1. Odstęp pomiędzy kartami postaci wynosi 30 minut. Na blogu nie obowiązuje zasada trzech komentarzy, ale prosimy pamiętać o zwykłej autorskiej uprzejmości i poszanowaniu pracy współautorów.

2. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do odwiedzenia zakładki FAQ. Jeśli ona nie przyniosła odpowiedzi na pytanie – zapraszamy do zakładki Administracja. Możesz zostawić komentarz z zapytaniem, bądź odezwać się bezpośrednio do którejś z administratorek.

3. Wraz z postępem fabuły ramka z wiadomościami będzie aktualizowana. Jeżeli chcesz, aby Twoja postać pojawiła się w newsach, na końcu karty dopisz hasło będące tytułem bloga - WIERZĘ.

4. Co jakiś czas na blogu pojawiać będą się zabawy, najczęściej polegające na pisaniu opowiadań. Udział w nich ma służyć jedynie rozrywce i jest nieobowiązkowy.

5. Regulamin może ulec zmianie. Zobowiązujemy się informować autorów w Aktualnościach o wprowadzonych poprawkach.

5. Polityka prywatności
1. W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa klienta użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.

2. Na blogu korzystamy z czatu oferowanego przez serwis Deszczowce.pl, który może zapisywać na dysku waszych komputerów pliki cookies. Korzystając z niego, akceptujecie politykę prywatności strony Deszcowce.pl.

3. Podane przez was adresy e-mail nie są udostępniane osobom trzecim, ale mogą być wykorzystane przez administrację do prywatnego kontaktu. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w współtworzeniu bloga, administracja usuwa je z listy autorów.

4. Z chwilą rezygnacji, administracja usuwa bezpowrotnie wasze posty, z wyjątkiem notek fabularnych oraz opublikowanych komentarzy.

5. Administracja przechowuje (wyłącznie) kopie zapasowe usuniętych postów, na wypadek, gdyby ktoś chciał odzyskać swoje posty i/lub karty postaci. W przypadku wyrażenia prośby o usunięcie kopii - uczynimy to niezwłocznie.
Szablon wykonały drama queen i lannisterski szpieg. Obsługiwane przez usługę Blogger.